8 jucători de la Oţelul Galaţi, la final de contract
2 dintre aceştia au primit oferte de prelungire a înţelegerii.
Articol de Andrei Enache, Publicat: 02 Iunie 2026, 16:23 • Actualizat: 02 Iunie 2026, 16:43
Oţelul Galaţi anunţă că 8 jucători din lot se află la final de contract.
La finalul sezonului, clubul gălățean a încheiat relaţiile contractuale cu Iustin Popescu (portar), Silviu Rus (fundaş dreapta), Cristian Chira (mijlocaş central), Daniel Sandu (atacant) şi Gabriel Debeljuh (atacant).
Fundaşilor centrali Diego Zivulic şi Paul Iacob, aflaţi de asemenea la final de contract cu clubul nostru, le-au fost înaintate deja oferte de prelungire.
Un alt atacant, Ştefan Bană, şi-a încheiat perioada de împrumut la Galaţi şi revine la Universitatea Craiova, clubul gălăţean păstrând un procent important din drepturile sale federative.
Reunirea lotului pentru următorul sezon este programată pe data de 15 iunie.











