Raul Opruţ rămâne dinamovist
Jucătorul s-a alăturat echipei bucureștene în 2024, evoluând pe banda stângă.
Articol de Andrei Enache, Publicat: 15 Mai 2026, 18:17 • Actualizat: 15 Mai 2026, 18:21
FC Dinamo a anunţat, vineri, că i-a prelungit contractul fotbalistului Raul Opruţ.
"Raul Opruţ rămâne câine roşu până în 2029!", a notat clubul pe Facebook.
Jucătorul s-a alăturat echipei bucureștene în 2024, evoluând pe banda stângă.
În cele 81 de meciuri disputat în tricoul alb-roşu, a marcat 7 goluri şi a dat 3 pase decisive.











