Moov Leasing, noul sponsor al arbitrajului românesc
Colaborarea dintre FRF și Moov Leasing va acoperi o perioadă de cel puțin cinci ani și urmărește creșterea performanței arbitrilor români la toate nivelurile competiționale.
Articol de Andrei Enache, Publicat: 25 Octombrie 2024, 19:11 • Actualizat: 25 Octombrie 2024, 19:17
Federația Română de Fotbal a anunțat, vineri, încheierea unui parteneriat cu Moov Leasing, platformă digitală românească de leasing operațional.
Înțelegerea va sprijini Comisia Centrală a Arbitrilor.
Colaborarea dintre FRF și Moov Leasing va acoperi o perioadă de cel puțin cinci ani și urmărește creșterea performanței arbitrilor români la toate nivelurile competiționale.
"Prin acest parteneriat, Moov Leasing va oferi sprijin logistic și financiar CCA, asigurând resursele necesare pentru pregătirea și dezvoltarea arbitrilor, atât din punct de vedere tehnic, cât și tehnologic. Această colaborare va contribui la îmbunătățirea infrastructurii de formare, la introducerea de noi soluții digitale și la asigurarea unor condiții optime pentru desfășurarea activităților arbitrilor în competițiile naționale", precizează Federația.
Cele două părți își propun să contribuie la creșterea performanței arbitrilor români, ajutând la dezvoltarea lor și promovând un arbitraj corect și profesionist în toate competițiile din România.
“Suntem onorați să ne alăturăm Federației Române de Fotbal în acest demers important de susținere a arbitrajului românesc. Credem că investiția în dezvoltarea arbitrilor este esențială pentru creșterea calității sportului românesc. Acest parteneriat reflectă angajamentul MOOV Leasing față de performanță, integritate și inovație, valori care ne definesc atât în afaceri, cât și în susținerea inițiativelor sportive. Credem că fotbalul unește comunități și inspiră generații, iar noi suntem mândri să fim parte din această poveste alături de FRF și de Comisia Centrală de Arbitraj, pentru următorii 5 ani”, a declarat Mircea Dihel, managing partner al Moov Leasing.
Federația Română de Fotbal anunțase, marți, încetarea parteneriatului cu Nordis.
O investigaţie jurnalistică a portalului Recorder a dezvăluit că firma de afaceri imobiliare ar fi încheiat contracte cu mai multe persoane pentru acelaşi apartament, iar locuinţele nu au ajuns în posesia proprietarilor, deşi unii le-au achitat integral.











