România U20, învinsă de Polonia în primul meci din luna martie
Pentru elevii pregătiți de Adrian Iencsi a fost primul meci din luna martie și, totodată, ultimul de acasă din această stagiune.
Articol de Andrei Enache, Publicat: 27 Martie 2026, 20:10 • Actualizat: 27 Martie 2026, 20:18
Naţionala U20 a României a fost învinsă de reprezentativa similară a Poloniei vineri, la Târgoviște, în Elite League.
Oaspeții s-au impus cu 1-0.
Singurul gol al partidei a fost marcat în minutul 73, de Norbert Barczak.
Pentru elevii pregătiți de Adrian Iencsi a fost primul meci din luna martie și, totodată, ultimul de acasă din această stagiune.
Marţea viitoare, pe 31 martie, România joacă pe terenul Elveţiei, Stadion „Copet”, Vevey (ora 13:30).











