Polo: SUA - România, 10-7 în calificările Cupei Mondiale
Americanii sunt medaliați cu bronz la JO 2024.
Articol de Andrei Enache, Publicat: 07 Ianuarie 2025, 19:31 • Actualizat: 07 Ianuarie 2025, 19:36
Naţionala de polo a României a fost învinsă de reprezentativa SUA marţi, la Complexul de nataţie de la Otopeni, în grupa C a calificărilor Cupei Mondiale, Divizia 1.
Medaliați cu bronz la JO 2024, americanii s-au impus cu 10-7.
Scorul pe reprize a fost 2-1, 2-2, 2-2, 4-2.
Pentru România au marcat Vancsik (2 goluri), Iudean (1), Luţescu (1), Prioteasa (1), Colodrovschi (1) și Georgescu (1).











