Au fost gasite 41 articole pentru csm oradea

Căpitanul vicecampioanei își încheie una dintre cele mai importante etape ale carierei.

Campioana s-a impus, miercuri, pe terenul Rapid Bucureşti, scor 17-12, în a doua partidă din semifinale

Manşa retur pentru un loc în semifinalele competiţiei va avea loc pe 28 martie, la Oradea.

Manşa tur va avea loc la Budapesta, în 18 martie, iar returul la Oradea, 10 zile mai târziu.

Campioana României a eliminat CN Terrassa.

Campioana s-a impus la limită, scor 85–84, într-un meci decis în ultimele secunde cu CSM Oradea.

În runda următoare, vicecampioana României va juca returul cu Pallacanestro.

Vicecampioana României s-a impus miercuri, pe teren propriu, cu 77-71.

După 4 etape, CSM Oradea se află pe locul al 3-lea, cu 3 puncte.

Legitimat la CSM Oradea și component al lotului olimpic de tineret, sportivul a avut un parcurs impecabil, reușind să urce pe...

Campioana României va întâlni în următorul meci formația Primorac Kotor, la data de 29 octombrie.

Echipa bihoreană a fost învinsă de Antwerp Giants.

Vicecampioana a condus în permanenţă, fiind egalată o singură dată în sfertul 3

Formația de pe Crișul Repede a învins U-BT Cluj-Napoca cu 80-68.

Titlul va fi decis după sistemul "cel mai bun din cinci meciuri".

Titlul național s-a decis la aruncările de departajare.

În semifinale, vicecampioana a trecut de CSO Voluntari.

CSM Oradea a egalat Steaua București la general, scor 2-2.

Meciul 4 din 5 programate va avea loc duminică.

Ultimul act al Superligii se va desfăşura în 5 meciuri, între 17-29 mai.

CSM Oradea, CSO Voluntari, U-BT Cluj-Napoca și CS Râmnicu Vâlcea au acces în careul de ași.

Zodiac CNA Barceloneta a câștigat partida cu 14-8.

În cealaltă semifinală se duelează vicecampioana Dinamo Bucureşti şi CSM Oradea.

În penultimul act, CSO Voluntari s-a impus cu scorul de 94-76 (43-33), iar vicecampioana CSM Oradea a învins FC Argeş, scor...

Orădenii păstrează şanse de calificare în sferturile competiției.

Steliștii și-au luat revanșa după înfrângerea din grupe, când orădenii s-au impus cu 15-11.

Confruntarea marilor rivale este programată duminică.

Bihorenii au reușit a 12-a victorie consecutivă în campionat.

CSM Oradea a eliminat Steaua București.

Tudor Fulea a marcat 3 goluri pentru echipa antrenată de Bogdan Rath.

Doar vicecampioana CSM Oradea s-a impus în grupa E.

În schimb, Steaua București a fost învinsă.

Bihorenii au câștigat cu 72-61 (36-30).

La turneul din Antalya, bihorenii s-au impus 90-59 (51-26).

Cei mai buni marcatori de la gazde au fost David Belenyesi, Ivan Gusarov şi Filip Gardasevi, cu câte 2 goluri fiecare.

Competiția se desfășoară în sistemul fiecare cu fiecare, în cadrul a cinci runde, fiecare protagonistă urmând să susțină câte...

Bihorenii s-au impus în sâmbătă seară, în finală, scor 85-72, în fața gazdelor.

Vineri seară, bihorenii au câștigat cu 77-70 meciul cu Szolnok.

Sportivul tricolor s-a impus în faţa ungurului Krisztian Toth.

Legitimat la CSM Oradea, sportivul este antrenat la lot de Emil Morar.

În vârstă de 33 de ani și înalt de 2,03 metri, sportivul a semnat un contract valabil în următoarele două sezoane.