Au fost gasite 23 articole pentru infrangere

Pentru echipa României au evoluat Adina Diaconu, Andreea Dragoman și Elena Zaharia.

Românca (182 WTA) a fost eliminată în runda inauurală a Madrid Open.

Partida s-a disputat la Oliva Nova (Spania).

Lusitanii s-au impus prin "dubla" lui Jean-Baptiste Gorby.

Golul de onoare al oltenilor a fost marcat de Oleksandr Romanciuk ('69).

Partida s-a disputat pe stadionul Arcul de Triumf din Capitală.

Gazdele s-au impus cu 43-5 (29-0).

Bianca Bazaliu a fost autoarea a 11 goluri.

Campioana olimpică s-a impus cu 21-6.

Niponii s-au impus cu 16-12.

Dinamoviștii va juca următorul meci cu maghiarii de la Veszprem, pe 13 februarie 2025.

Elevii lui George Buricea rataseră anterior calificarea în grupele principale.

Danezele s-au impus la o diferență de 10 goluri.

CSM Constanţa este singura reprezentantă a României în a doua competiţie valorică a continentului.

Covăsnencele au pierdut ultimul meci în fața echipei Steaua Roşie Belgrad.

În următoarea etapă, campioana va juca în deplasare, pe 15 octombrie, cu Veolia Towers Hamburg.

Vicecampioana României a pierdut meciul cu Team Esbjerg.

Portarul Renata De Arruda s-a remarcat cu 12 intervenţii salvatoare.

Campionii României au suferit a doua înfrângere în competiția continentală.

În etapa a treia, echipa bistrițeană primește vizita Krim Ljubljana.

Următorii adversari ai tricolorilor vor fi italienii. Meciul este programat sâmbătă.

Revenit în circuit, ibericul a fost învins de portughezul Nuno Borges.

În grupa E, toate cele 4 formaţii au acelaşi număr de puncte, anume 3.