
Cele două părți au ajuns la un acord pentru următorul sezon, cu opţiune de prelungire.

Fotbalistul și-a prelungit contractul cu gruparea de la Ovidiu.

În vârstă de 20 de ani, jucătorul a evoluat pentru FCSB în sezonul recent încheiat.

Atacantul în vârstă de 25 de ani a semnat deja contractul și se va alătura lotului condus de Elias Charalambous pe 19 iunie,...

Sosit în vara anului 2023 în Șoseaua Ștefan cel Mare, el a adunat 65 de apariții în tricoul roș-alb, reușind să păstreze...

În vârstă de 28 de ani, fotbalistul vine de la Oțelul Galați, unde a evoluat în ultimele două sezoane.

În vârstă de 27 ani, fotbalistul a semnat un contract valabil pentru următoarele două sezoane.

Din 22 iunie, tehnicianul și jucătorii pleacă în cantonament la Rogla, în Slovenia.

Cele două părți au semnat, vineri, un contract valabil pentru următorii doi ani.

Fotbalistul croat era liber de contract.

Slovacul a încheiat sezonul 2024-2025 la echipa Unirea Slobozia.

Tehnicianul revine la formația pe care a mai pregătit-o în liga secundă (sezonul 2017/2018).

Fotbalistul și-a prelungit astăzi contractul cu clubul de la Ovidiu.

În vârstă de 26 de ani, jucătorul născut la Bârlad s-a format la Academia Hagi.

Gheorghe Hagi care a anunţat, luni, că renunţă la funcţia de manager tehnic al echipei, urmând să se dedice activităților...

Cele două părți au semnat un contract valabil până în vara anului 2027.

Liviu Ciobotariu, care s-a despărțit de FC Botoșani în ianuarie, îl înlocuiește pe Mehmet Topal.

Câștigătoarea duelului fotbalistic s-a decis la lovituri de departajare.

Potrivit unui mesaj trimis suporterilor echipei, el se va dedica activităților administrative.

Capitala va avea 4 reprezentante în primul eșalon fotbalistic, anume FCSB, Rapid, Dinamo și Metaloglobus.

Fotbalistul se află în cantonamentul echipei naționale, a semnat contractul la Centrul Național de Fotbal Mogoșoaia și se va...

Jucătorul bosniac de 31 de ani a venit liber de contract după ce i-a expirat înțelegerea cu CFR Cluj.

Câștigătoarea duelului se va decide în meciul retur, care se va disputa pe 1 iunie, la Clinceni.

Ediția de campionat se încheie cu triumful FCSB, care a acumulat 52 de puncte şi va juca în Liga Campionilor.

Meciul a fost ultimul din cariera fundaşului clujean Bogdan Mitrea.

Campioni pentru al doilea sezon la rând, bucureştenii au deschis scorul din primul minut.

Tehnicianul revenise pe banca "lupilor galbeni" în luna martie.

În vârstă de 19 ani, tânărul a semnat contractul cu gruparea din Bănie.

Încetarea colaborării a fost decisă de comun acord.

Contractul este valabil pe o perioadă de 2 ani.

Giuleștenii au ratat obiectivul calificării în cupele europene.

Unirea Slobozia şi Politehnica Iași vor să evite retrogradarea, în vreme ce Metaloglobus şi FC Voluntari își doresc...

Contractul dintre cele două părți a fost reziliat, duminică, pe cale amiabilă.

Tragerea la sorți pentru stabilirea ordinii de disputare a jocurilor de baraj se va desfășura luni, de la ora 12:00.

Unicul gol al partidei a fost înscris de Daniel Bîrligea ('19).

La finalul meciului, Mircea Rednic și-a anunțat plecarea de pe banca tehnică a ardădenilor.

Ardelenii s-au impus prin golurile marcate de Dan Nistor, Dorin Codrea și Issouf Macalou.

Gazdele au încheiat play-out-ul pe locul secund.

Veteranul jucător al anunțat că va rămâne activ în domeniul fotbalului.

Partidele FC Botoșani - AFC Hermannstadt, Poli Iași - Petrolul Ploiești și Unirea Slobozia - Sepsi Sfântu Gheorghe se vor...

"Giuleștenii" sunt pe 5, în timp ce "câinii-roșii" sunt pe 6.

Oțelul se află pe locul 8, în timp ce Petrolul este pe 12.

Ambele goluri ale campioanei au fost marcate de Marius Ştefănescu.

Echipa bucureșteană are 6 puncte avans faţă de a doua clasată, CFR Cluj.

Golul victoriei sibienilor a fost marcat de Ianis Stoica.

Oaspeții au deschis scorul prin Dániel Zsóri şi au majorat diferența prin Marinos Tzionis.

Cu prima victorie din play-out, Sepsi se află în acest moment se află pe locul 14, de baraj.

Unirea Slobozia este penultima în play-out la două puncte de locurile de baraj, pe care se află Sepsi Sfântu Gheorghe (8) și...

FC Argeş este a doua echipă care îşi asigură promovarea în primul eșalon fotbalistic, după FK Csikszereda.

Campioana este tot mai aproape de un nou titlu.

Arădenii sunt pe locul 6 în play-out, cu 27 de puncte.

Liderul de la Palatul Cotroceni l-a mandatat pe Eugen Tomac să prezinte o formulă de cabinet cu susținere parlamentară.

Artefactele, datate în perioada de tranziție dintre epoca bronzului și prima epocă a fierului, în jurul anului 1150 î.Hr.,...

Noile echipamente vor permite efectuarea unor intervenții chirurgicale mai sigure, mai precise și mai puțin invazive pentru...