Au fost gasite 99 articole pentru tenis de masa

Bernadette Szocs, Elizabeta Samara, Andreea Dragoman, Adina Diaconu și Elena Zaharia au format echipa care a impresionat prin...

Succesul de la Londra confirmă revenirea "tricolorelor" în elita tenisului de masă mondial.

"Tricolorele" revin pe podiumul lumii după o pauză de aproape 3 decenii.

În sferturile de finală, "tricolorele" vor întâlni franțuzoaicele, vineri, de la ora 19.00.

Asiaticii sunt campioni mondiali ai ultimelor 11 ediţii.

Vicecampionii europeni i-au învins pe polonezi, scor 3-2, în primul duel de pe tabloul principal al turneului de la Londra.

Duminică seară, la OVO Arena Wembley, Bernadette Szocs, Andreea Dragoman și Elizabeta Samara s-au impus cu 3-1.

Deși nu era favorită, selecționata "tricoloră" s-a impus 3-2.

Pentru echipa României au evoluat Adina Diaconu, Andreea Dragoman și Elena Zaharia.

În al doilea meci din grupă, sportiva "tricoloră" aflată pe locul al 40-lea mondial a cedat în faţa japonezei Mima Ito

Românca va juca, miercuri, pentru calificarea pe tabloul principal.

Cotat cu numărul 19 mondial, cuplul româno-spaniol a avut un parcurs solid pe tabloul principal, reușind trei victorii până...

Românca (locul 26 mondial) a trecut de sportiva australiană Yangzi Liu (locul 38 mondial).

Românii s-au impus în proba pe care au dominat-o la masa de joc de-a lungul zilelor de concurs din India.

Românii au obținut a 4-a victorie de pe tabloul principal, într-o semifinală încheiată cu abandonul adversarilor.

Perechea de dublu mixt Eduard Ionescu/Bernadette Szocs s-a calificat în semifinale.

Sportiva tricoloră și-a adăugat în palmares o nouă medalie la Top 16 Europa.

Darius Movileanu a cucerit argintul atât la simplu, cât și la dublu, alături de Andrei Istrate.

Tricolorii au luptat exemplar și au revenit în momente-cheie, însă francezii au gestionat mai bine finalul și s-au impus cu 8-6.

La ediția din Cluj-Napoca, românul a cucerit medaliile de argint la U19 dublu mixt și bronz la U19 dublu masculin.

La dublu masculin, românul a fost eliminat.

Iulian Chirița a cucerit medalia de bronz în proba de dublu masculin U19, la Campionatul Mondial de Juniori....

Românul a trecut spectaculos de taiwanezul Hsu Hsien-Chia, într-un duel de mare intensitate, decis în șapte seturi.

Românul s-a calificat în finala de dublu mixt și în semifinala de dublu masculin.

Românul încheie competiția în sferturile de finală ale probei de simplu.

Sportivul român, aflat pe locul 44 în ierarhia mondială, a bifat al treilea succes consecutiv pe tabloul de simplu.

La feminin, componentele naționalei României au părăsit tabloul principal.

Perechea Bianca Mei-Roșu și Robert Istrate a urcat pe podium la U19 dublu mixt.

Românca a învins-o pe australianca Minhyung Jee, scor 3-0.

Româncele au reușit victorii de senzaţie.

Franţa a cucerit al patrulea titlu continental.

În finală, tricolorele au fost învinse de nemțoaice.

Echipa formată din Eduard Ionescu, Iulian Chirița, Ovidiu Ionescu, Darius Movileanu și Andrei Istrate a arătat un nivel de...

În penultimul act, "tricolorele" le-au învins pe adversarele olandeze, scor 3-0.

Succesul vine la doar o zi după ce și echipa feminină a României a obținut calificarea în semifinale, garantându-și la rândul...

România a învins Slovacia, scor 3-0, asigurându-și locul pe podiumul ediției.

România a acces între primele 8 echipe ale concursului.

Vicecampioane europene en titre, tricolorele le-au învins pe sârboaice.

Echipa tricoloră a fost alcătuită din Adina Diaconu, Bernadette Szocs și Andreea Dragoman.

La masă au evoluat Adina Diaconu, Andreea Dragoman şi Elizabeta Samara.

Punctele formației tricolore au fost aduse de Iulian Chiriță, Eduard Ionescu și Ovidiu Ionescu.

Vicecampioană continentală, echipa feminină a României face parte din grupa A.

Competiția se desfășoară la Beijing

Românca a cedat în faţa lui Li Yu-Jhun.

Românul s-a impus cu 3-1 (6-11, 11-9, 13-11, 11-9) într-un meci spectaculos.

Bernadette Szocs și Eduard Ionescu au obţinut joi, în premieră pentru tenisul de masă românesc, o clasare pe...

Românca s-a înclinat în fața chinezoaicei Kuai Man.

Puternicul turneu internațional WTT Champions se desfășoară, în această perioadă, în orașul japonez.

Competiția se desfășoară între 7 și 11 august, în Japonia.

În semifinale, românul a fost învins de rusul Vladimir Sidorenko.

La Ostrava, Dragoş Bujor, Iulian Chiriţa, Robert Istrate, Luca Oprea şi antrenorul Mădălin Ionaşcu au urcat pe prima treaptă...